70 LAT TRADYCJI MOTORYZACYJNEJ

15/09/2014

Z okazji zbliżającego się siedemdziesięciolecia WZM S.A. w Poznaniu na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach zaprezentowaliśmy zupełnie nową odsłonę remontowanego przez nas przed laty samochodu terenowego, który teraz jednak wyposażyliśmy we współczesne podzespoły i niezniszczalny, wolnossący silnik Mercedesa o pojemności 2,5 litra. W zaprezentowanej na naszym stoisku wersji samochodu dedykowanej myśliwym dodatkowo zamontowano dwie wyciągarki oraz imponującej wielkości opony przeznaczone do jazdy po bezdrożach.

Celem tej prezentacji na kieleckich targach było podkreślenie, że pomimo, iż na co dzień zajmujemy się remontami i serwisowaniem nowoczesnych i bardzo skomplikowanych pojazdów wojskowych i czołgów Leopard, to jednak nasi konstruktorzy i specjaliści nadal dysponują świetnym rzemiosłem, które wprost wynika z siedemdziesięcioletnich doświadczeń WZM w Poznaniu.

Podobnie jak w przypadku reaktywacji SOKOŁA i tym razem pokazana wersja samochodu terenowego,  spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem zwłaszcza licznie reprezentowanych na MSPO żołnierzy i oficerów, z których wielu to myśliwi. Kierowano do nas pytania o możliwości produkcyjne i ostateczną cenę samochodu w sprzedaży. I w tym przypadku prezentacja, która powstała z myślą o zbliżającym się siedemdziesięcioleciu WZM w Poznaniu, ku naszemu zaskoczeniu została przyjęta jako atrakcyjna oferta na rynek cywilny.

IMG_5684 DSC_0166